Šachisti Štítnika potvrdili dominanciu

šach

V poslednú aprílovú sobotu sa stretli šachisti v Štítniku v poslednom 7. kole 4. ročníka Gemerskej ligy družstiev. Bojovalo sa o poradie nielen v hornej ale aj v dolnej časti tabuľky. Šachisti Štítnika „A“ nenechali nič na náhodu, rozdrvili Rimavskú Sobotu a obhájili vlaňajšie prvenstvo v tejto súťaži. Revúca po tesnom víťazstve nad Betliarom poskočila na bronzovú priečku. Nováčik súťaže – Betliar skončil na peknom 2. mieste. Výborným finišom sa napokon z posledného miesta odpútal Štítnik „B“. Na jednotlivých šachovniciach upútal výkon Štefana Ciberaja z Betliara, ktorý na 3. a 4. šachovnici porazil všetkých svojich súperov. Rovnako úspešný bol Pál Sebök zo Štítnika „A“ na 5. Šachovnici.

Potom sa už začala súťaž jednotlivcov o majstra Gemera. Hralo sa švajčiarskym systémom 2 x 10 minút na 9 kôl. Tu sa už prejavila skúsenosť hráčov Štítnika „A“, ktorí obsadili prvé 4 miesta. Víťazom sa stal Jiří Chyla. Druhý bol prekvapujúco Martin Kozák, tretí skončil oslávenec Ján Rogos, ktorému k okrúhlemu jubileu (60) srdečne blahoželáme.